MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH – CACIB 28-29.09.2019

Proponowana obsada sędziowska (Judges crew)

Sobota 

Grupa I

Janusz Opara (Polska)–  owczarki niemieckie  RING 21

Barbara Czasławska (Polska)– owczarki australijskie, belgijskie, francuskie i pozostałe   RING 20

Luis Pinto Teixeira (Portugalia)- biały owczarek szwajcarski, ceskoslovensky vlcak , owczarek staroangielski –Bobtail, pozostałe owczarki brytyjskie  RING 19

Anna  Redlicka  (Polska) – Polski Owczarek Nizinny, Polski Owczarek Podhalański  RING 18

Ruth Wagner (Luxemburg)– owczarek szetlandzki, owczarki szkockie collie , welsh corgi  RING 17

 

Grupa III

Fabrizio La Rocca (Włochy)– american staffordshire terier, bulteriery  RING 7

Dimitry van Raamsdonk (Belgia)- staffordshire bull terrier  RING 8

Andrzej Kaźmierski (Polska)– bulterier miniaturowy  RING 9

Małgorzata Jurek-Ereńska) (Polska) – Jack Russell Terrier, Parson Russel Terrier  RING 10

Rui Oliveira (Portugalia)-, teriery wysokonożne, pozostałe teriery niskonożne,   RING 11

Jarosław Grunt (Polska)– Australian silky terrier,  terier australijski, terier szkocki,  Yorkshire terrier RING 12

 

Grupa VI

Grzegorz Weron (Polska)- bassety,posokowce, rhodesian ridgeback  i pozostałe gończe RING 1

Mirsoław Redlicki (Polska)- beagle, gończy polski i ogar polski   RING 2

Grupa VIII  

Andi Hudono (Filipiny) – flat coated retriever, spaniele  RING 14

Vladimir Piskay (Słowacja)-  golden retriever, Nova Scotia, Lagotto Romagnolo  RING 15

Roberto Shill (Rumunia)– Labrador retriever i  pozostałe rasy  RING 16

Grupa X

Petru Montean (Rumunia) – charciki włoskie, greyhound, whippet   RING 5

Piotr Król (Polska)-  pozostałe charty  RING 6

Rasy nieuznane przez FCI i Młody Prezenter   – Viera Staviarska  RING 13

Sędzia rezerwowy – Krystyna Opara

Kobieta i Pies– Andrzej Kaźmierski

Niedziela  

Grupa II

Fabrizio La Rocca ( Wochy)– bokser, buldog angielski, cane corso  RING 14

Roberto Shill (Rumunia)– broholmer, bullmasiff, fila , tosa ,shar-pei,  leonberger,

nowofundland , pozostałe molosy typu górskiego  RING 15

Luis Pinto Teixeira (Portugalia)– dogi i mastify  RING 16

Andrzej Kaźmierski (Polska)- sznaucery  RING 17

Anna Redlicka (Polska)– szwajcarskie psy górskie  do bydła  RING 18

Andi Hudono (Filipiny)  czarny terier rosyjski, pinczery  RING 19

Małgorzata Jurek – Ereńska (Polska)– owczarek kaukaski, owczarek środkowoazjatycki,

rottweiler,  RING 20

Grupa  IV

Petru Montean – jamniki  RING 6

Grupa V

Piotr Król (Polska) – samoyed, siberian husky   RING 2

Viera Staviarska (Słowacja)- alaskan malamute, basenij, chow chow, shiba, szpice myśliwskie  RING 3

Ruth Wagner (Luxemburg)-  akity i rasy pierwotne  RING 4

Vladimir Piskay (Słowacja)- szpice RING 5

Grupa VII

Tadeusz Chwalny (Polska) –wyżły  RING 1

Krystyna Opara  (Polska) – setery RING 13

Grupa IX

DorotaWitkowska (Polska)– Cavalier King Charles Spaniel, King Charles Spaniel, chin japoński, gryfoniki, spaniel tybetański  RING 7

Rafał First (Polska)- Bichon frise, bolończyk, chińskie grzywacze, coton de Tulear, hawańczyk, lwi piesek, pekińczyk, spaniele kontynentalne  RING 8

Rui Oliveira (Portugalia)–  chihuahua, , shih-tzu   RING 9

Mirosław Redlicki (Polska)  -Lhasa Apso, pudle,     RING 10

Chantal Raamsdonk ( Belgia)-   boston terrier, mops  RING 11

Dimitri Raamsdonk (Belgia) – bulldog francuski  RING 12

 

Młody Prezenter – Krystyna Opara  RING 13

Sędzia rezerwowy – Janusz Opara

Kobieta i Pies – Jarosław Grunt


Konkurencje finałowe Final competitions

 

RING HONOROWY  SOBOTA – MAIN RING SATURDAY

 

  • Konkurencja Najbardziej Dobrana Para – Kobieta i Pies (Women and Dog Competition):Andrzej Kaźmierski
  • Finał Konkursu Młody Prezenter (Final Junior Handling): Viera Staviarska
  • Wybór Najpiękniejszego Psa Rasy Polskiej (Best Polish Breed): Mirosław Redlicki
  • Wybór Najpiękniejszej  Pary(Best Brace): Jarosław Grunt
  • Wybór Najpiękniejszego Weterana(Best Veteran)Barbara Czasławska
  • Wybór Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia (Best Minor Puppy):Fabrizio La Rocca
  • Wybór  Najpiękniejszego Szczenięcia(Best Puppy)Roberto Shill
  • Wybór Najpiękniejszego Juniora (Best Junior): Rui Oliveira

 

Wybór Zwycięzców Grup FCI (Best of FCI Groups):

 

  • Grupa  I      Janusz Opara
  • Grupa  III  Małgorzata Jurek-Ereńska
  • Grupa  VI  Grzegorz Weron
  • Grupa  VIII Vladimir Piskay
  • Grupa X      Piotr Król

 

RING HONOROWY  NIEDZIELA – MAIN RING SUNDAY

 

  • Konkurencja Najbardziej Dobrana Para – Kobieta i Pies (Women and Dog Competition): Pedro Bispo: Jarosław Grunt
  • Finał Konkursu Młody Prezenter (Final Junior Handling): Krystyna Opara
  • Wybór Najpiękniejszej  Pary(Best Brace): Dorota Witkowska
  • Wybór Najpiękniejszego Weterana(Best Veteran): Tadeusz Chwalny
  • Wybór  Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia (Best Minor Puppy):Chantal Raamsdonk
  • Wybór  Najpiękniejszego Szczenięcia(Best Puppy): Dimitri Raamsdonk
  • Wybór Najpiękniejszego Juniora (Best Junior):Andi Hudono

 

  • Wybór Zwycięzców Grup FCI (Best of FCI Groups):

 

  • Grupa II    Andrzej Kaźmierski
  • Grupa IV   Petru Montean
  • Grupa V     Ruth Wagner
  • Grupa VII  Krystyna Opara
  • Grupa IX   Rafał First

 

 

 Wybór Najpiękniejszego Juniora Wystawy (Best Junior):

  • Luis Pinto Teixeira

Wybór Najpiękniejszego Psa Wystawy (Best In Show):

 

  • Luis Pinto Teixeira

 

 Sędzia rezerwowy: Sobota – Krystyna Opara

                                Niedziela – Janusz Opara

 

 

Obsada sędziowska może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

The judical cast can be changed for the reasons independent of the show organizer.