KLUBOWA WYSTAWA SZPICÓW I PSÓW RAS PIERWOTNYCH 19.10.2019

Plan Sędziowania Szpice

Spis Wystawców Szpice

XXVIII Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Pierwotnych
19 października 2019

MIEJSCE: Stadion Olimpijski Wrocław                   al. Paderewskiego 35

 

 

 

OPŁATY🎫 FEES
Pierwszy pies 120 zł
First dog 35 €
Każdy kolejny pies 100 zł
Every additional dog 30 €
Szczenięta i Młodsze Szczenięta 50 zł
Minor Puppy and Puppy class 20 €
Weterany 50 zł
Veteran class 20 €
Konkurencje hodowlane 30 zł
Breeding competitions 15 €

 

 

SĘDZIOWIE:

****Maureen Thompson (Anglia) – Akita, Akita Amerykańska

***Peter Harsanyi (Węgry) – Szpic mały biały
Szpic mały kolorowy współczesny (pomarańczowy, wilczasty, inne kolory), Szpic średni biały, Szpic średni kolorowy klasyczny (brązowy, czarny), Szpic średni kolorowy współczesny (pomarańczowy, wilczasty), Szpic miniaturowy (Pomeranian)

***Petru Muntean (Rumunia) – Samoyed, Alaskan Malamute,

***Vytautas Baranauskas (Litwa) – Chow Chow, Eurasier, Islandzki szpic pasterski, Shiba, Shikoku, Suomenlapinkoira, Thai Bangkaew Dog

***Monika Kuriata-Okarmus (Polska) – Samoyed (kl. młodszych szczeniąt i szczeniąt), Basenji, Nagi pies meksykański standardowy, Nagi pies meksykański średni, Nagi pies peruwiański miniaturowy, Nagi pies peruwiański średni, Pies Faraona, Thai Ridgeback Dog, Szpic wilczy

***Ewa Szeliga-Szeremeta (Polska) – Elkhund szary, Karelski pies na niedźwiedzie, Łajka jakucka, Łajka wschodniosyberyjska,
Łajka zachodniosyberyjska, Siberian Husky

 


 

Pies Reproduktor oraz Suka Hodowlana nie muszą być obecne na wystawie. Hodowca lub właściciel reproduktora ma prawo do wystawienia reprezentacyjnej grupy potomstwa według własnego uznania.

 

  • NAJLEPSZA HODOWLA

Oceniane są grupy uformowane z minimum 3 , a maksimum 5 potomków ( zgłoszonych w katalogu), z co najmniej 2 miotów reprezentujących daną hodowlę – bez względu na płeć , umaszczenie i klasę, do której zostały zgłoszone.

 

  • NAJLEPSZY REPRODUKTOR

Oceniane są grupy liczące minimum 3 , a maksimum 5 potomków ( zgłoszonych w katalogu) danego reproduktora po co najmniej 2 sukach, bez względu na płeć , umaszczenie i klasę, do której zostały zgłoszone.

 

  • NAJLEPSZA SUKA HODOWLANA

Oceniane są grupy uformowane z minimum 3 , a maksimum 5 potomków ( zgłoszonych w katalogu), z co najmniej 2 miotów  – bez względu na płeć , umaszczenie i klasę, do której zostały zgłoszone.

Nie biorą udziału w konkurencji grupy mniej liczne.

 

  • NAJLEPSZA PARA

Parę stanowią wystawiane na danej wystawie , pies oraz suka tej samej rasy, będące własnością tego samego właściciela.

PROGRAM WYSTAWY
SHOW PROGRAMME
8.00 – 9.30 – Przyjmowanie psów na wystawę – Dogs Admittance
9.50 – Otwarcie wystawy – Show Opening
10.00 – 14.30 – Ocena psów na ringach – Dogs Evaluation
14.40 – Prezentacja rasy Łajka jakucka
15.00 – KONKURENCJE HODOWLANE – Breeding competitions:
• Wybór Najlepszej Hodowli – BEST KENNEL
Sędzia: Petru Muntean (ROM)
• Wybór Najlepszego Reproduktora – BEST STUD DOG
Sędzia: Peter Harsanyi (HU)
• Wybór Najlepszej Suki Hodowlanej – BEST BREEDING FEMALE
Sędzia: Vytautas Baranauskas (LT)
• Wybór Najlepszej Pary – BEST COUPLE
Sędzia: Maureen Thompson (GB)
– KONKURENCJE FINAŁOWE – Final competitions
• Wybór Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia
– BEST MINOR PUPPY
Sędzia: Ewa Szeliga-Szeremeta (PL)
• Wybór Najpiękniejszego Szczenięcia – BEST PUPPY
Sędzia: Maureen Thompson (GB)
• Wybór Najpiękniejszego Juniora – BEST JUNIOR
Sędzia: Petru Muntean (ROM)
• Wybór Najpiękniejszego Weterana – BEST VETERAN
Sędzia: Vytautas Baranauskas (LT)
• Wybór Najpiękniejszego Psa Użytkowego – BEST WORKING DOG
Sędzia: Ewa Szeliga-Szeremeta (PL)
• Wybór Najpiękniejszego Nordyckiego Psa Zaprzęgowego
Best of Nordic Sledge Dogs (Sekcja/Section 1)
Sędzia: Peter Harsanyi (HU)
• Wybór Najpiękniejszego Nordyckiego Psa Myśliwskiego
Best of Nordic Hunting Dogs (Sekcja/Section 2)
Sędzia: Petru Muntean (ROM)
• Wybór Najpiękniejszego Nordyckiego Psa Pasterskiego
i Stróżującego – Best of Nordic Watchdogs and Herders
(Sekcja/Section 3)
Sędzia: Ewa Szeliga-Szeremeta (PL)
• Wybór Najpiękniejszego Szpica Europejskiego
Best of European Spitz (Sekcja/Section 4)
Sędzia: Petru Muntean (ROM)
• Wybór Najpiękniejszego Szpica Azjatyckiego i Ras Pokrewnych
Best of Asian Spitz and related breeds (Sekcja/Section 5)
Sędzia: Maureen Thompson (GB)
• Wybór Najpiękniejszego Psa Ras Pierwotnych
Best of Primitive type (Sekcja/Section 6)
Sędzia: Vytautas Baranauskas (LT)
• Wybór Najpiękniejszego Psa Myśliwskiego Ras Pierwotnych
Best of Primitive type- Hunting dogs
Sędzia: Monika Kuriata-Okarmus (PL)
BEST IN SHOW
WYBÓR NAJPIĘKNIEJSZEGO PSA KLUBOWEJ WYSTAWY
Wrocław – 2019
Sędzia: Peter Harsanyi (HU)